آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی

آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی

آخرین مهلت ارسال اظهارنامه مالیاتی عملکرد اشخاص حقیقی صاحبان مشاغل سی و یکم خردادماه و اشخاص حقوقی و اجاره املاک همانند گذشته پایان تیرماه می‌باشد.

 

معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور از تغییر مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل اشخاص حقیقی از پایان تیرماه به 31 خردادماه خبرداد. وی گفت: یکی از تغییراتی که در قانون مالیاتهای مستقیم صورت گرفته است، تغییر مهلت ارائه اظهارنامه های مالیاتی مودیان اشخاص حقیقی از تیر ماه به خردادماه است.

معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور با تاکید بر اینکه سیاست سازمان دریافت اظهارنامه به صورت کاملاً الکترونیکی است و ارائه نسخه کاغذی به واحدهای مالیاتی ضرورتی ندارد، ادامه داد: امیدواریم صاحبان محترم مشاغل (اشخاص حقیقی) از هم‌اکنون نسبت به ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی خود اقدام کنند تا در روزهای پایانی دچار مشکل نشوند.

پاکدامن خاطرنشان‌کرد: اگر فردی در موعد مقرر اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه نکند علاوه بر اینکه نمی‌تواند از معافیت‌ها و تسهیلاتی که در قانون پیش‌بینی شده استفاده کند، به هر میزان درآمدی که کسب می‌کند مشمول مالیات می‌باشد و از این بابت مشمول جریمه عدم تسلیم اظهارنامه نیز می‌شود.

 

برای مشاور مالیاتی تلفنی رایگان با ما تماس بگیرید

تعداد بازدید: ۱۹۹۱